خدمات فنی

CMM و مهندسی معکوس

با استفاده از تکنولوژی CMM  و مهندسی معکوس امکان ساخت انواع خدمات مهندسی معکوسِ قطعات وابسته به صنایع نفت و گاز، صنایع خودرو، صنایع نظامی، بهداشت و درمان، معماری و ساخت و ساز ظرف های اپال، ظروف چینی،  شیشه و غیره در شرکت آذین قالب جام به وجود آمده است و این اقدام موجب خودکفایی در زمینه  High-Tech در ایران شده است.

نمونه سازی پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی از آغاز ساده تا کاربردهای پیشرفته فعلی، به عنوان یک تحول اساسی در صنایع است. این فن آوری یکی از اقدامات نوآورانه و پیشگامانه در صنعت است. در حال حاضر از پرینت های سه بعدی شرکت آذین قاب جام در صنعت ماشین‌سازی، هوافضا، تولید پوشش‌ها و پوسته‌ها و تولید قطعات کاربردی، لوازم آشپزخانه و تجهیزات پزشکی و بهداشتی استفاده می شود همچنین در این مجموعه امکان استفاده از پرینت سه بعدی برای تولید قطعات در تعداد پایین با قیمت مناسب نیز وجود دارد.

ریخته گری انواع آلیاژها

در شرکت آذبن قالب جام از آلیاژهای پرکاربرد و محبوب استیل های سری300، چدن نشکن و ریخته گری آلومینیوم استفاده می شود. شرکت آذین قالب جام به دلیل استفاده از ابزارهای پیشرفته­ی اتومات و نیمه اتومات و با بهره گیری از دانش روز دنیا امکان ریخته گری انواع آلیاژهای پر کاربردِ استنلس استیل یا همان فولاد های ضد زنگ حاوی %30-16 کروم و %35-6 نیکل که اصطلاحا به آن استیل های سری 300 گفته می شود را دارد.

از دیگر آلیاژهای پرکاربرد آذین قالب فولاد mo40 یا فولاد 4140 است که با خواص مطلوبی مانند استحکام خستگی بالا و مقاومت در برابر سایش و ضربه در تولید قالب ها استفاده می شود.

چدن نشکن، چدن گرافیت کروی یا چدن گره‌دار با نام های GGG60 و GG40 نیز یکی دیگر از انواع آلیاژهای بسیار محبوب در صنعت است که به دلیل ساختارهای کروی یا همان گرد گرافیت در این آلیاژ، طول و مقاومت در برابر سایش و خوردگی بسیار مورد توجه است.

ماشینکاری CNC

استفاده از ماشین های بروز و تکنولوژی CNC و متخصصان با تجربه در شرکت آذین قالب جام منجر به ساخت قطعات High-tech جهت شرکت های توربین ساز مانند دیسک و پره توربین در سال های گذشته شده و قابلیت تولید آن بومی سازی گردیده است.

از دیگر موارد داخلی سازی ساخت قطعات مشکوف دستگاه الاستوگرام جهت تولید ممبران دستگاه های پرس تولید چینی می باشد. همچنین کوپلینگ کپسور توربو که تاکنون از خارج از کشور تامین میگردید و دارای پیچیدگی فنی بوده و مهندسی معکوس گردیده ، در شرکت آذین قالب ساخته شده است.

فرآیند ماشین کاریCNC  یکی از رایج ترین انواع بُرش زنی است که با کنترل کامپیوتر حرکت ابزار انجام می شود و به دلیل دقت، کارآیی و توانایی تولید قطعات پیچیده با دقت بالا، بسبار مورد استقبال صنایع مختلف از جمله هوافضا، خودروسازی، الکترونیک، مهندسی پزشکی و تولیدات مدرن قرار گرفته است.

پس از طراحی قطعه مورد نظر در نرم افزارهای سه بعدی صفحه فلزی یا پلاستیکی که برای ساخت قطعه استفاده می شود زیر ماشین قرار می گیرد و با ابزارهای برش مانند مته های دقیق برش زنی انجام می شود. اما شرکت آذین قالب جام قبل از آن یک برنامه شبیه سازی برای شناسایی مسیر و اطمیمان از عدم خطا اجرا می شود تا با دقت بیشتری ماشینکاری CNC انجام شود.

ماشینکاری EDM

فرآیند EMD از تخریب الکتریکی (اسپارک) برای شکل دهی، برش یا حفاری استفاده می کند و برای طرح هایی که برش دستی آن ممکن نباشد بسیار کاربردی است. مزیت اصلی EMD دقت بالا و امکان ماشینکاری اشکال بسیار پیچیده و کار با مواد سخت است. این روش با استفاده از کامپیوتر کنترل می شود و بدون کوچک ترین خطایی در مسیر خود حرکت می کند. دقت آن در حد میکرون بوده که بسیار بیشتر از روش های فرز دیگر حتی CNC است. با این مزیت می‌توان انواع قطعات دقیق و قالب های مرحله‌ای سنبه و ماتریس و پلاستیک را طراحی و اجرا کرد. به عنوان مثال در قالب های مرحله‌ای نمی‌توان قابلیت وایرکات را با بقیه دستگاه‌ها حتی فرز CNC مقایسه کرد. چون در تمام طول و ارتفاع به صورت یکسان براده برداری می‌کند.

همچنین متریال های رسانا را که سختی بسیار بالایی دارند و با هیچ ابزار نمی‌توان آن‌ها را ماشینکاری کرد با این روش به راحتی قابل براده برداری است.  شرکت آذین قالب جام از این تکنولوژی برای ساخت قطعات هوافضا، وسایل پزشکی و ابزار و کلاهک ها استفاده می کند.

طراحی و مشاوره مهندسی

استفاده از متخصصان با تجربه آذین قالب جهت طراحی و ساخت با مشاوره رایگان

درخـواست تمـاس و مشـاوره

نام