واحد کنترل کیفیت

واحـد کنترل کیفیت

این واحد با در اختیار داشتن تکنولوژی و با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی، توانسته در زمینه مترولوژی و مهندسی معکوس و همچنین نمونه سازی سریع پیشرو باشد.

تنوع توليدات و پيچيدگی فرايند ها و دامنه محدود تلرانسی به گونه ای می باشد که ضرورتا می باید سیستمی بسیار دقیق و مبتنی بر استاندارد برای کنترل و نیز مجهز کردن ماشین آلات به تجهیزات کنترلی بسیار دقیق پیاده سازی شود. به اين دليل تجهیز بسیار دقيق اندازه گيري دیجیتایزر سایکلون  شرکت رنیشو با دقت میکرون جهت مصارف مهندسی معکوس و اندازه برداری های دقیق در اختیار این واحد قرار دارد.

اندازه گیری قطعات تولیدی در شرکت آذین قالب جام، با استفاده از تجهیزات مدرن و ارائه گزارش کنترلی قطعات با دقت میکرون و همچنین انجام دیجیت قطعات و ارائه ابر نقاط سطوح با استفاده از دستگاه دیجیتایزر انجام میگردد.

پروتوتایپنگ یا نمونه سازی صنعتی مدل اولیه فیزیکی و قابل لمس از محصول نهایی است، که به عنوان بخشی از فرآیند توسعه محصول، جهت انجام آزمایشات، اصلاح، بازسازی و بهینه سازی محصول پیش از تولید در تیراژ بالا و توزیع در بازار مصرف انجام می گیرد.

به جهت ساخت نمونه های اولیه از یک محصول نیازمند ساخت قالب برای آن محصول میباشد، لذا با نظر گرفتن هزینه ساخت یک قالب، ساخت نمونه اولیه مقرون به صرفه نیست. از این رو با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی نمونه اولیه تولید میشود و پس از رفع ایراد و تائیدیه مشتری قالب اصلی ساخته می شود. این روند هزینه های تولید نمونه اولیه را بسیار پائین آورده است .

حوزه فعالیت و توانمندیهای این واحد شامل: