واحد طراحی

واحد طراحی و مهندسی

تیم طراحی شرکت آذین قالب متشکل از مهندسین کارآمد و آموزش دیده مسئولیت طراحی صنعتی آیتمهای مجموعه ، طراحی انواع قالبها و مهندسی فرایند را به عهده دارند. معمولا شروع طراحی از طراحی صنعتی آغاز می شود و پس از اخذ تایید مشتری ، طراحی فنی آرتیکل ، طراحی قالب ، طراحی فیکسچرها ، استخراج OPC و BOM و همچنین تهیه مدارک و نقشه های ساخت در واحد طراحی انجام می شود.
با این توضیح فعالیتهای واحد طراحی آذین قالب به دو بخش عمده ، طراحی صنعتی و طراحی قالب تقسیم می شود که حداقل تحصیلات گروه اول کارشناس طراحی صنعتی وگروه دوم کارشناس مکانیک شاخه های جامدات ، قالبسازی وساخت وتولید است .

طراحــــــی قالب و ماشین آلات

مهندسین طراحی قالب ، اصول اساسی نیرو، انرژی، حرکت و گرما را می‌آموزند و با دانش تخصصی خود، سیستم‌های مکانیکی و دستگاه‌ها و قالبهای مختلف را طراحی کرده و می‌سازد. مهندسین طراحی گستره وسیعی از قالبهای شیشه ، چینی سخت ، چینی استخوانی ، فلزی (برش ، فرم ، کشش ، پروگرسیو) ، تزریق پلاستیک ، فوم و دستگاه‌های مختلف در مجموعه را طراحی می‌کنند.
طراحی تماما در محیط سه بعدی و با بهره گیری از بهترین نرم افزار قالبسازی به نام Catia انجام می شود . متعاقبا تحلیل های حرارتی با نرم افزار Ansys و تحلیل فرایند تزریق پلاستیک با Moldflow انجام شده و در نهایت برنامه ماشینکاری با استفاده از نرم افزارهای Cad/Cam انجام می شود.
به طور کلی محاسبات فنی، طراحی، تهیه نقشه، روش‌های تولید، طراحی قطعات مختلف ، امکان سنجی اولیه ثبت سفارشها ، انتخاب مواد مناسب قطعات قالب و دستگاه ، تعیین فرایند ماشینکاری ، طراحی مدلهای ریخته گری ، مهندسی تلرانس و تعیین انطباقات و مهندسی ابزار از جمله مهارت‌های مهندسان طراحی آذین قالب می باشد.

طراحــــی صنعتی

در مجموعه چینی مقصود ، مجموعه ای از فعالیتهای استراتژیک و تاکتیکی شامل ایده پردازی و خلق یک ایده ، در طراحی صنعتی صورت می پذیرد. تمام طراحان در این واحد درجستجوي پيدا کردن روندي براي حل مساله زيبايي شناختي در طراحي و توسعه محصولات هستند. آنها تلاش مي کنند، طرح پيشنهادي خود را با آن روند انجام دهند و از اين طريق به اهداف، سفارش دهندگان خود يعني کارفرمايان و مصرف کنندگان جامه عمل بپوشانند.
پس از جمع بندی و نهایی نمودن طرح ، در صورت نیاز اقدامات لازم برای ساخت مدل بر روی گچ ، آلومینیوم یا استفاده از روشهای مختلف نمونه سازی سریع و رندر سازی صورت می گیرد و پس از اخذ نتایج بازار ، نظر مشتریان و بهینه سازی یا جایگزینی طرح و در نهایت اخذ تاییدات لازم مراحل ساخت قالب یا شابلون برای تولید انبوه در دستور کار مهندسین قالب قرار خواهد گرفت.
در این قسمت طرح ها با نرم افزارهای قوی مدل سازی شامل 3d Max ,Rhino , Catia طراحی و رندر سازی صورت می پذیرد.

شرکت آذین قالب جام در راستای توسعه و هدف دار شدن مسیر توسعه و تولید با کیفیت تحقیق و توسعه در چهار مقوله بازار ، تکنولوژی ، محصول و قطعات را در نظر قرارداده و با تشکیل واحد قوی و متشکل از نیروهای با تجربه و تحصیل کرده داخلی و خارجی بستر توسعه ای پایدار و تولید منسجم و با کیفیت را فراهم ساخته است .
مقوله هایی چون سیمولیشن ، حرکت و فرم گیری مذاب درون قالب ، تحلیل فرآیندهای کولینگ اجزای قالب با نرم افزار ، انتخاب بهترین مواد و متریال های جدید ، مکانیزم جدید فرم دهی شیشه و بهینه سازی ماشین آلات از جمله پروژه هایی هستند که در این بخش تعریف شده اند